Obec Branovo
ObecBranovo

Narodenie dieťaťa

Rodný list sa vybavuje na príslušnom matričnom úrade podľa miesta narodenia dieťaťa. Príslušný matričný úrad vydá pre novorodenca – prvopis, ďalej sa vydáva rodný list na žiadosť občana pre jeho osobné účely. Príslušný matričný úrad taktiež vydá žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa.

K zápisu je potrebné predložiť:

• Dieťa narodené v manželstve:

• občianske preukazy rodičov dieťaťa
  • sobášny list rodičov dieťaťa
  • Ak sú rodičia dieťaťa slobodní:

• občianske preukazy rodičov dieťaťa
  • na požiadanie rodičov matričný úrad spíše na základe ich súhlasného vyhlásenia zápisnicu o určení otcovstva
  • Dieťa narodené vdove:

• občiansky preukaz matky dieťaťa
  • občiansky preukaz otca dieťaťa
  • úmrtný list zomretého manžela
  • Dieťa narodené rozvedenej matke:

• občiansky preukaz matky dieťaťa
  • právoplatný rozsudok o rozvode manželstva
  • sobášny list matky dieťaťa, ak je dieťa narodené do trojstého dňa od právoplatnosti rozsudku o rozvode jej manželstva.

Ak sa dieťa narodí v čase od uzavretia manželstva do uplynutia trojstého dňa po zániku manželstva, ako otec dieťaťa sa zapisuje manžel matky dieťaťa.
Ak je dieťa narodené po uplynutí trojstého dňa od právoplatnosti rozsudku o rozvode manželstva, obidvaja rodičia predložia občianske preukazy, matka právoplatný rozsudok o rozvode jej manželstva a na základe ich súhlasného vyhlásenia matričný úrad spíše zápisnicu určení otcovstva.

• Dieťa narodené neplnoletej matke: - občiansky preukaz matky dieťaťa

• občiansky preukaz zákonného zástupcu matky dieťaťa

Poplatky

• prvý výpis rodného listu sa vydáva bezplatne
  • správny poplatok 5,00 € za vydanie duplikátu rodného listu na požiadanie občana v zmysle zákona číslo 145/1995 Z. z. o správnych poplatkoch v znení neskorších predpisov

Samospráva

Meniny má Jozef, Sibyla

Zajtra má meniny Víťazoslav, Klaudián, Klaudín, Klaudio, Klaudius, Víťazoslava

Sledujte informácie z nášho webu v mobilnej aplikácii - V OBRAZE.